Porod

 

Vážené maminky,

pokud si nás vyberete jako svou porodní asistentku k porodu, může porod probíhat částečně u Vás doma (první doba porodní) a poté v některé z porodnic.

Mnoho let doprovázím rodící ženy do všech brněnských porodnic.

Mimo to mám smlouvu pro vedení porodu jako porodní asistentka ve Vyškově, kde je velmi vstřícné prostředí pro pochopení a plnění přání z Vašich porodních plánů.

Naší snahou je zlepšovat naše služby a jejich dostupnost. Jedná se o nepřetržitou pohotovost.

 

Součástí naší péče je

  • pohotovost (mimo jiné to znamená být pro Vás k dispozici na telefonu 24 hodin denně) několik týdnů před a po vypočítaném termínu porodu: Počítá se od 4 týdnů před termínem porodu až do porodu. Znamená to připravenost vyjet k porodu ve dne v noci, plánování pracovních, rodinných a osobních aktivit s ohledem na Váš termín porodu (v mezích možností), možnost kratších telefonických a mailových konzultací před porodem, tzn. i důležitá podpora v předporodním období.
  • konzultace a sepsání dokumentace na porodním sále dříve, než porod začne (v průběhu 1 měsíce před termínem porodu).
  • péče o Vás od zahájení začátku porodu (od prvních kontrakcí, odtoku plodové vody apod. – dle okolností u Vás doma) po odchod z porodního sálu na oddělení šestinedělí nebo domů bez časového omezení.
  • 2 – 3 hodiny po porodu podpora bondingu a rozjezd kojení, tzn. že zůstáváme a jsme k dispozici rodičům i cca 2 hod. po porodu na porodním sále + pomoc s přesunem na odd. šestinedělí. (COŽ POVAŽUJI ZA NEJDŮLEŽITĚJŠÍ!!!)
  • Návštěva nebo konzultace v centru na Úvoze v šestinedělí – individuálně (není zahrnuto v ceně, jde o individuální kalkulaci dle vzdálenosti a potřebného času): prohlídka a ošetření, popřípadě poradíme se vším potřebným. Věnovat se budeme především kojení.

K Jarmile jsem chodila na předporodní kurz a následně po porodu jsem ji využila jako laktační poradkyni. Na kurz jsem přišla s nulovými znalostmi o tom, co mne čeká a co obnáší péče o dítě. Jarmila nás záživnou formou připravila na průběh porodu, péči o dítě, naučila nás techniky relaxace a dýchání, kojení, vázání šátku. Některým jejím hláškám se směju doteď. Díky informacím, jsem si ujasnila, co všechno napsat do porodního plánu.

Jarmila tam mimo jiné mužům vysvětlila důležitost uvítání dětí na svět – bonding a i to, že muž může klidně odejít, pokud mu nebude dobře. Hodně mužů tak uklidnila. Já jsem si díky tomu ujasnila, že opravdu svého manžela u porodu chci, protože nám bylo ukázáno, jakými způsoby by mi mohl pomoci. Na kurzu jsem se seznámila s dalšími báječnými maminkami, které měly podobný termín porodu jako já. Navzájem stále udržujeme kontakt a vyměňujeme si informace.

Díky Jarmilině přípravě jsem věděla, kdy jet do porodnice, po celou dobu jsem byla klidná. Porod jsem zvládla bez epiduralu a po celou dobu mi zněly Jarmiliny rady. Všechny jsem do puntíku využila musím říct, že jsem měla krásný porod.

Po porodu jsem měla problémy s kojením. V nemocnici mi každá sestra radila něco jiného a mne se nepovedlo teoretické znalosti o kojení v praxi použít. Jarmila mi nejen radila přes telefon, ale v neděli mi přispěchala na pomoc a jen díky ní se moje miminko naučilo pít z prsu. Oba s manželem jsme z Jarmily a jejího přístupu a profesionality nadšení. Je velmi obětavá, ochotna pomoci i o víkendu a hlavně z ní vyzařuje láska k dětem a jejímu povolání. Jarmilu mohu všem ženám i nastávajícím tatínkům vřele doporučit.

Už teď se těším na kurz Koblížci a kurz první pomoci na které jsem se také přihlásila. Jarmilko, ještě jednou moc děkuju!

Kamila Šiplová

z portálu Známý lékař

Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela individuální službu

volejte mi, prosím, na mobil 608 76 76 39.
Pokud Vám jej nezvednu, jsem zaneprázdněná, pošlete SMS, nebo zavolejte později.

Cena a platba

Cena je stanovena individuálně a předem je o ní klientka informována. Záloha činí dle domluvy cca 3.000 Kč a musí být zaplacena předem.

Platit můžete hotově nebo bankovním převodem (158879318/0300, do poznámky uveďte „porod“ a Vaše jméno).

EET účtenka Vám bude asistentkou vystavena a zaevidována on-line u správce daně, v případě technických problémů nejpozději do 48 hodin.
V případě, že chcete vystavit fakturu, napište nám údaje, e-mailovou adresu a text. Fakturu vystavíme a zašleme e-mailem do 5-ti dnů.